Puzzle Pack Subscription

Puzzle Pack Subscription

  • $ 29.95


Customer Reviews

Based on 11 reviews
91%
(10)
9%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
A
A.S.

Worksheet Subscription

E
E.A.
Middle School Math Wordy Wednesday

I love the word problems and how they make them think. I took one star down because I bought a higher level to try and challenge some of my students, but it it still too easy for them.

D
D.C.
Tangy Tuesday and Wordy Wednesday

I use all 4 puzzle packs this year. Well worth the $19.95 purchase price for each grade level and type. I started with Pack 1 my first year and I purchased K-4. Now I also use Tuesday Packs 2 and 3 and Wordy Wednesday Pack 1. The variety keeps kids wanting to do these more and more. They can complete in my classroom collaboratively or independently and because I receive them every week, I will also send them home where both kids and parents can enjoy getting their math on together. Powerful puzzles and hands down the most clever worksheets I have ever had the pleasure of using. Kids can tell pretty much if they are on the right track when working on these and the satisfaction of knowing when they are is exciting to see.

B
B.
Challenging

There is a great deal of differentiation on these sheets! I can use them with a wide array of students.

K
K.T.
LOVE!

I love using these as early finisher activities. My kids LOVE the snake puzzles!